3. listopadu 2012

ROZJASŇUJEME S CATRICE

Rozjasňovač v drogerii? Utopie. Teda alespoň pro mě. Když opominu hrůzu se štětečkem od Essence, samozřejmě. 

Nebo snad znáte nějaký pěkný, nejlépe pudrový, rozjasňovač v drogerii? Pokud ano, sem s ním... nejlépe hned. Pokud ale o žádném nevíte, ale přece jenom byste rádi svému obličeji dopřáli trochu toho svěžího vzhledu, čtěte dál. Já jsem totiž jeden takový slušný našla. A když už na něj narazila i Plum Foolery v porovnávacím článku, asi je správný čas vám ho představit. 


Je to tenhle fešák v černém od Catrice.

Moje rozjasňovací začátky nebyly nijak slavné. Nejdřív mi tyhle věci připadaly jako naprostá zbytečnost. Vyhozené peníze, však víte. Ale pak jsem jich pár vyzkoušela a objevila co dokážou - zvýrazní přesně to, co potřebujete a odpoutají tak pozornost od toho, co zrovna ne až tak úplně chcete, aby někdo blíže zkoumal. Problém byl v tom, že většina mnou vyzkoušených kousků (jak dražších, tak zmíněných Essence děsů) obsahovaly výraznější třpytky. Byly zkrátka vidět až moc. Tenhle kousek ale takový nešvar nemá.


Nemá totiž žádné velké třpytky, ale jen se krásně jemně a přirozeně leskne. Jen je velká škoda, že to nejde zachytit na fotku... Budete si to muset tedy jen představit. :)

Má přirozenou, jemně broskvovou barvu - zkrátka tak akorát světlou, tak akorát tmavou a tak akorát jako přirozená tvářička. Je výborně pigmentovaný, takže se v něm nemusíte štětcem rýpat pět minut, abyste něco zachytily. Trochu práší, což je asi tak nějak daň za pigmentaci a jemné namletí, ale nic co by vás při nabírání rozjasnilo od hlavy k patě, nebojte. 


Balení je typické Catriceovské - pevný plast, který rád ničí nově nalakované nehty při snaze se do balení dobít. Ten můj je navíc trochu poškrábaný, jak po sobě ve stojanu v Rossmannu kloužou. Nevýhoda černé, všechno je na ní vidět, grrr. Na druhou stranu se mi ale černo-stříbrný design moc líbí, je elegantní a fešácký. A taky se do něj hodně vejde. 11 g se mi zdá jako klasický pudr, s tím rozdílem, že rozjasňovače použijete jen maličko, takže vydrží asi tak tisíc let. 


(Tady prosím omluvte naprosto pitomý a chlupatý swatch, nějak se mi nedařilo. :)
Snad je ten lehký lesk vidět, blýskla jsem ho na sluníčku. Alespoň doufám. Já osobně si tuhle věc dovolím použít všude možně (samozřejmě po obličeji), právě proto, že je jen takhle krásně jemný. Bezvadně vypadá na lícních kostech, pod obočím, u horního rtu, ale klidně zvládne i vnitřní koutek oka.


Zatím jsem ho nepodrobovala nijak náročným zátěžovým testům, nosím ho však vesele celý den a večer ho na tváři stále najdu. Za výdrž má tedy určitě plusový bod.

Teď by se hodilo napsat taky nějakou jeho nevýhodu. Musela jsem nad tím trochu zapřemýšlet, znova rozjasňovač prozkoumat a... očichat. Divně páchne, řekla bych, nějak jako prací prášek u babičky. Ale nebojte se toho, je to cítit jen když zaboříte nos a pořádně nasajete (nedělejte to). 
Bohužel ho taky nemůžu doporučit každému. Kdo máte nějaké nedokonalosti na pleti (typicky pupínky, velké póry nebo takovou tu krupici, však víte), tak vám je pravděpodobně ještě více zvýrazní. 

Celkově jsem z něj vážně nadšená a musím Catrice prozkoumat blíže, snad se na mě peněženka nebude moc zlobit. 

Nebojím se tenhle rozjasňovač označit jako... objev měsíce


A ohodnotit devíti limetkami.
Jak se vám líbí? Znáte ho? Kamarádíte se s rozjasňovači?      
A co značka Catrice? Vlastníte něco, co bych taky nutně potřebovala? :)

15 komentářů:

 1. Zdá se být opravdu super! :) http://brinycosmetics.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 2. jé ja som do catrice blázon :-D ale zdá sa mi to alebo je rozjasnovač do oranžova? ja mám doma od nich z urban baroqe rozjasnujuci puder ale mám pocit že tento je intenzivnejší...

  pozývam na minigiveaway :-)http://nadkinsvet.blogspot.sk/2012/10/moja-prva-rozdavacka-pre-milovnikov.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odpovídá spíš ta barva na sluníčku... je taková broskvová, ale jenom v balení, na pleti to potom vůbec není znát :)

   Vymazat
 3. Vypadá moc dobře, ani jsem si ho v drogérce nevšimla. Já mám ráda pudrový ze Sephory.

  OdpovědětVymazat
 4. ty jo, ani nevím, že Catrice dělá rozjasňovač...musím na něj mrknout, mám teď rozjasňovačové období :)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem to nevěděla, vždycky jsem koukala jen na ty z jejich limitek :)

   Vymazat
 5. vypadá to celkem dobře :))

  btw označila jsem tě v tagu, tak se na to koukni :)

  OdpovědětVymazat
 6. Velmi povedený takto na fotkách, jistě lepší v reálu :-)

  WorldByBella

  OdpovědětVymazat
 7. Vypadá parádně, budu se po něm muset mrknout... já mám doma jenom ty tekuté a ta aplikace mi právě moc nevyhovuje.

  OdpovědětVymazat
 8. Tak to vypadá super, až příště půjdu okolo Catrice,tak se po něm podívám:) Já rozjasňovače používám moc ráda, z pudrových mám nejoblíbenější růžový Dior:)

  OdpovědětVymazat
 9. taky bych ho klidně označila objevem měsíce,moc se mi líbí :)

  OdpovědětVymazat
 10. To je pořádně vysoký hodnocení. Chci taky zářit a být rozjasněná...půjdu do toho! Senzační typ, díky za něj ;-).
  Vivi

  OdpovědětVymazat
 11. pekná a užitočná recezencia :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý Váš milý komentář :)